Responsive Ad Area
Clickolic » WordPress Gutenberg Nedir ?

Share This Post

WordPress Gutenberg Nedir ?

WordPress Gutenberg wordpress’in büyük bir duyuru ile piyasaya sürdüğü ücretsiz wordpress eklentisidir. Gutenberg yeni nesil bir editör olup içerik kalitesini arttırmak açısından oldukça başarılıdır.

Gutenberg ile WordPress üzerinde daha önce yapamayacağımız bir çok şeyi yapabiliriz diyemiyorum. Bu özellikleri bazı eklentiler sayesinde eskiden de yapabiliyorduk. Ancak çok daha kullanışlı ve bir çok eklentinin yaptığı görevi tek başına yapıyor. Ayrıca daha önce yaşadığımız güncelleme ve güncelleme sonrası gelen problemleri Gutenberg’de görebileceğimizi düşünmüyorum.

Gutenberg Seo Açısından Faydalı Mı ?

Gutenberg kullanmak doğrudan size seo açısından pek fazla bir avantaj sağlamaz. Ancak 2017’den bu yana sık sık bahsettiğimiz UX ve UI özelliği taşıyan yazı , makale ve diğer içerikler oluşturmanızda size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Kaliteli bir yazı sadece dolu ve kaliteli içerikle olmuyor. Yazının profesyonel bir şekilde tasarlanmasıyla da oluşuyor. Bu konuda Gutenberg bize çok fayda sağlayacak.

Gutenberg Neden Düşük Puan Aldı ?

Gutenberg eklentisi editör konusunda çok büyük bir tasarımsal farklılığa girmiş. Bu da klasik sevenler ve yeniliğe daha kapalı kişiler taradından eleştirildi. Gutenberg’in şu an eklenti marketinde düşük puan almasını buna bağlıyorum.

Hasan Çağrı Güngör

Bütün Temelar Gutenberg Uyumlu Değil

Malesef bir çok tema ve eklenti Gutenberg uyumlu değil ve gutenberg henüz bir ayarlar paneline bile sahip değil bu eksiklikler oldukça sıkıcı. Örneğin ben yazılar sekmesinde Gutenberg kullanırken Sayfalar sekmesinde VC kullanmak istiyorum. Ancak şu an böyle bir şey mümkün değil.

İncele  Çocuk Yetiştirmek ile İlgili Hadisler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir