Responsive Ad Area
Clickolic » Shutterstock’dan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Share This Post

Shutterstock’dan Para Kazanmanın Püf Noktaları

Shutterstock’dan para kazanmak mümkün mü ? Tabiki mümkün ama… Ama her iş ve iş fırsatında karşımıza çıkacağı gibi burada da karşımıza  çıkıyor. Kaliteli iş ve sabır yine anahtar kelimelerimiz haline geliyor. Detaylara inecek olursak shutterstock’dan para kazanmak için ne yapmalıyız.

Shutterstock Tavsiyeleri

Platform Seçerek Başlayın

Shutterstock kendini zamana uyarlamış ve bunun karşılığını almıştır. Zamana uyarlamak her iş için geçerlidir. Fotoğraf ile başlayan shutter çizimler ve vektörlerin devamında videolar ile yoluna devam ediyor. Peki sizin yeteneğiniz hangisinde ? Fotoğrafçı mısınız yoksa grafik tasarımcı yoksa video mu çekiyorsunuz. Bunların hiç birini yapmıyor musunuz ? O zaman işiniz biraz zor. Burada herkes profesyonel ve diğer satıcılar ile rekabete girmeniz gerekiyor.

Ben Öğrenirim mi diyorsunuz. Tabiki öğrenebilirsiniz. Peki öğrenme ve portfolyonüzü arttırma sürenizde kendinizi geçindirebilecek misiniz ?  Bunlarda problem yoksa alanınızı seçin. Hepsini yaparım hepsinden kazanırım mantığı yine size zorluk sağlayabilir. Hiçbir şey imkansız değildir.

  • Fotoğraf
  • Video
  • Çizim

Arasından tercihinizi veya tercihlerinizi seçtiğinizi düşünürsek. Bir sonraki aşamaya uygunsunuzdur.

Ticari Değeri Olan  İçerikler

İçeriklerinizden para kazanmanız için içeriklerinizi birilerinin satın alması gerekiyor. Bu problemi e-ticaret yazılarımda da sıkça dile getiriyorum. Talep edilmeyen milyonlarca içerik, ürün vs size hiç bir şey kazandırmaz.

Kedi veya manzara fotoğrafları çekerek para kazanan shutterstock satıcısı tanımıyorum. O yüzden insanların satın alabileceği işlerinde kullanabileceği bunun için para harcayabileceği içerikler oluşturmaya özen gösterin.

Bir örnek ile açıklayalım. Bir freelance sosyal medya çalışanı bir doktor için sosyal medya paylaşımları düzenliyor. Bu doktor kalp doktoru ve alanıyla alakalı paylaşımlar yapılması gerekiyor. Kaliteli bir paylaşım oluşturması ve etkileşime geçmesi için güzel bir görsele ihtiyacı olacaktır. Bunun kaynağı da shutterstock veya benzeri web siteleri. Ancak milyonlarca ücretsiz kedi görselleri varken sizin kedi fotoğrafınızı diğer milyonlarca ücretli kedi görseli arasında kim satın alacak ?

İncele  Sanal-Hazır Ofis Firmaları

ve Tabiki Sabır

Sabretmeniz gerekiyor düzenli ve gerçek bir para kazanmanız için sabretmeniz gerekiyor. Ortalama olarak konuşmak gerekirse aylık 100 dolar kazanabilmek için 300-3000 arasında görsele ihtiyacınız vardır. Bu sayıyı videolar için biraz daha düşürebiliriz. Ama sabretmeden olacak bir iş değil.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir