Responsive Ad Area
Clickolic » Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Share This Post

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

 

SEO uyumlu makale oluşturmanın ve içerik yazmanın pek çok kuralı bulunmaktadır. Bu kurallara mümkün mertebe uyulduğu takdirde arama motorlarındaki aramalar neticesinde yazmış olduğunuz makaleler daha da üst sıralarda çıkacak ve de daha fazla okuyucu kitlesi tarafından okunacaktır. Arama motorlarında yapılacak olan aramalarda üst sıralarda çıkmakla birlikte, sunulan makalenin okuyuculara sağlayacağı faydalar da büyük önem arz etmektedir.

Web sayfasını ziyaret edenlerin yararına olan ya da okuyucu eğlendiren makalelerin okunma oranları aratarak devam edecek, arama motorları tarafından da değerli bir hal alacaktır. Arama motorları tarafından değer gören ve çok okunan makaleler, yer aldıkları web sayfalarını benzer alanlarda rakiplerinin de önüne geçirecektir.

Ekonomik fiyatlarla seo makale yazdırma fırsatlarını kaçırmamak için hemen SadeceON’a gelin ve size özel fırsatları değerlendirin. En özgün ve en kaliteli makaleler için alanında uzman makale yazarlarını SadeceON sizler için bir araya getiriyor. Benzersiz makaleler ile sitenizin sıralamasını yükseltmek ve daha fazla insana ulaşmak için SadeceON’a gelin ve güvenli ödeme ile alışveriş yapmanın keyfini çıkarın!

 

 1. Yazacağınız Makalede Kişisel Olmaya Özen Gösterin

İçerik hususunda kaliteyi yakalamak isteyenler ilk olarak karşılarındaki hedef kitleyi iyi tanımalıdır. Herhangi bir makale içeriği oluşturmadan evvel ilk etapta hedef kitlenizin kişiliğini öğrenmeniz gerekmektedir. Bu vesile ile potansiyel sayfa takipçilerinizin etrafında kalite değeri yüksek bir içerik stratejisi oluşturmanız da kolay olacaktır.

İyi bir içerik stratejisi belirli topluluklar düşünülerek oluşturulmaktadır. Bireylerin “Siz ne değilsiniz?” sorusuna vereceğiniz yanıt kısmı bir hayli önemli olacaktır. İçeriğinizi oluşturmaya ve yazınızı tanıtmaya başladığınız an daha da fazla içerik üretmeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu sebeple birkaç kişinin ilgilerine yönelik içerikler ortaya koymanız, dünya üzerinde yaşayan tüm insan profiline yönelik içerikler oluşturmanızdan daha kolay olacak ve de başarı oranı yüksek bir içerik stratejisi hususunda daha etkili bir yöntem olarak karşınıza çıkacaktır.

 1. Yazacak Olduğunuz Makaledeki Konuları Detaylı Bir Biçimde Araştırın

Bu noktada yapacağınız en büyük yanlış herkesin yaptığını yapmaya çalışmak olacaktır. Diğer web sayfalarının yaptıklarını kendi sayfanıza uyarlamanız durumunda başarıya ulaşma ihtimaliniz olabilir fakat bu durum içerik ortamı için pek de mümkün olan bir durum değildir. Bu bakımdan mümkün olduğunca kendinize ait profiller oluşturmalı ve de takipçilerinize sizin web sayfanızı sistemli bir biçimde takip etme hususunda bir sebep sunabilmelisiniz. Bunu sağlayabilmek adına farklı olmanıza gerek olamamaktadır, yalnızca dikkat çekici olmalısınız. Dikkat çekici bir hale gelebilmek bir miktar piyasa araştırması gerektirecektir. Sayfanızın hedef kitlesinin, düzenli bir biçimde nelere ilgi duyduklarına ve bunları ne zaman okuduklarına dikkat etmeli ve aynı anda bulunduğunuz sektör içindeki içerik alanının temellerini de anlamalısınız. Kendi branşınızda neler yazıldığını, nitelik ve nicelik bakımından incelemelisiniz. Diğer kişi ya da sayfaların ne gibi paylaşımlarda bulunduğuna göz atmanız durumunda rakiplerinize üstünlük sağlama şansına sahip olabilirsiniz.

Tüm bu söylediklerimizin yanı sıra;

 1. Kullanacağınız makale başlığı ve anahtar kelime seçimine özen göstermelisiniz.
 2. Kullanacağınız url bir anahtar sözcük içermeli ve mümkün mertebe sade bir şey olmalıdır.
 3. Anahtar sözcükleri açıklama kısmında bir kez de olsa kullanmaya gayret göstermelisiniz.
 4. Alt başlıkları taglar halinde sıralamalısınız.
 5. Yazmış olduğunuz makalede yazım kuralları ve noktalamaya özen göstermelisiniz.

Kaliteli Makale Özellikleri

Kaliteli bir makale oluşturmak belki de size sabit bir okuyucu kitlesi kazandırmayacaktır ancak sahip olduğunuz bloğun ya da web sayfanızın otoritesini bir hayli yükseltecek ve de zamanla popülerliğini artıracaktır. Okuyucuların pek çoğu, aradıkları şeylere dair bilgilerin yer aldığı web sayfalarına girdikleri zaman yeterli bir içerik ile karşılaşamamaları durumunda hemen sayfayı kapatmakta ya da o sayfayı terk etmektedir. Ancak kaliteli ve de doyurucu içeriklerle donatılmış bir sayfa okuyucu adına yalnızca ilgili olan sayfayı değil, diğer sayfaların da merak edilip okunmasını sağlamaktadır. İşte bu sebeple kalitenin artması durumu size zaman içerisinde markalaşma ve de popülerlik halini de beraberinde getirecektir. Bununla beraber web sayfanıza gelecek olan ziyaretçilerin sayfanızda uzun müddet kalmasını sağlayıp Domain Otoritesini de artıracaktır.

Şayet sayfanızı sıfırdan oluşturacaksanız kalite içeren makaleler yazmak hususunda kendinizi geliştirmeli ve mümkün mertebe fazla makale yazmalısınız. Web sayfanız içerisinde kalitesiz onlarca makale barındırmak yerine kalite değeri yüksek birkaç makale barındırmanız sayfanız ve sizin lehinize olacaktır. Bu arama motorlarının sayfanıza vermiş olduğu değeri de artıracaktır.

Backlinko.com sayfasında yazılan harika sayfa içi seo yazısını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Kaliteli Bir Makale Yazmanın Püf Noktaları Nelerdir?

 • Oluşturacağınız makaleyi hangi konuda yazacak olursanız olun muhakkak gerçeği yansıtan makaleler oluşturmaya gayret gösterin. Pek çok internet sayfasında sırf spam yapılarak ziyaretçi çekmek için yazılmış olan onlarca hatta yüzlerce yalan yanlış makale bulunmaktadır. O kadar ki gerçeklik ile hiçbir alakası olmayan bu tür makalelerin içerildiği web sayfaları nihayet olarak Google tarafından teker teker cezalandırılmakta ve arama sonuçlarından kaldırılmaktadır. Yazacağınız makalenin doğru bir içerikle yazılması web sayfanızı hem ziyaretçilerin gözünde hem de arama motorları tarafınca daha da gözde bir hale getirecektir.
 • Yazacağınız makalede kullanacağınız başlık da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Maalesef ki bazı web sayfalarında yer alan makalelerin başlık ve konu bütünlüğü göz ardı edilmektedir. Sırf insanlar sayfalarını tıklasın diye oluşturulmuş sahte başlıklar altında hiçbir bilgi değeri olmayan içerikler yer almaktadır. Bu tutumdan mümkün olduğunca uzak durmalı hatta bu davranışa hiç yönelmemelisiniz. Çarpıcı ve dikkat çekici bir başlık kullanmak elbette ki en büyük hakkınız. Ancak abartıya kaçmadan doğru içerik ve doğru başlık seçimi ile web sayfanızı bir adım öne çıkarabilirsiniz.
 • Oluşturacağınız makalenin gramer özelliklerine dikkat edilerek oluşturulması gerekmektedir. Yazım kuralları ve noktalama işaretlerine riayet edilecek bir makale hem daha estetik duracak hem de sayfanızın kalitesini artıracaktır. Bununla birlikte makalenizin hitap ettiği hedef kitleyi de göz önünde bulundurarak üslubunuzu buna göre ayarlamaya çalışın.
 • Makale içerisinde sıkça tekrarlanan cümlelerden mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın. Bu durum okuyucunun çabuk sıkılması üzerinde de etkili olacaktır. Yazılan makale ne kadar uzun ve doyurucu olursa bu durum size artı puan olarak geri dönecektir. Kullanacağınız içerikte muhakkak başlık tagları ekleyin.
 • Örnekler verilerek süslenmiş bir anlatım anlatmak istemiş olduğunuz konuyu desteklemesi ve daha açıklayıcı olması bakımından önem arz etmektedir.
 • Yazacağınız makalelerle konuya dair etkileyici resimler kullanabilirsiniz. Bu şekilde görsel ve yazılı anlatımı bir arada kullanmış olur, algıda seçicilik durumunu da artırabilirsiniz.
 • Yazacağınız makalelerin özgün içeriklerden oluşması son derece önemlidir. Bununla birlikte güncel olayları takip etmeniz ve bu olaylara farklı bakış açıları sunmanız da lehinize olacaktır.Hit Getirecek Başlıkları Nasıl Buluyoruz?

İnternet ortamında bir blog açıldıktan ve birkaç yazı oluşturulduktan sonra “Şimdi başka ne yazabilirim?” sorunsalı ortaya çıkmaktadır. Çünkü sayfa içerisinde yazılar yazılıp yayınlandıkça bir noktadan sonra olay doyuma ulaşmakta ve blog yazarı konu bakımından sıkışıp kalmaktadır. Bunun üstüne bir de yazılar hit almadığında blog yazarları umutsuzluk denizine doğru yelken açmaktadır. Bunun nedenlerinden biri de elbette ki seçilmiş olan konularda yazılan yazıların ilgi çekmemesi olacaktır. Bunun yanında gündemden düşmüş, güncelliğini yitirmiş konulara yönelmeyi de sayabiliriz. Çözüm ise tabi ki hit getirecek yazılar yazmak ve yayınlamak olacak. Peki bunu sağlamak nasıl mümkün olur?

 1. Sitenin Potansiyelini Artırmak

İlk olarak yapmanız gereken şey Google search console’a girerek oturum açmak olacaktır. Sonra sol taraftaki yönetim sekmesini kullanarak Arama Trafiği >> Search Analytics sekmesini tıklamalısınız. Bunun ardından ekranın sağ tarafında aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacaktır. Çıkan bu ekrandan sayfanızın hangi anahtar kelimelerden daha fazla trafik oluşturduğunu sırası ile görebilmeniz mümkün.

 1. Bloğunuzla Alakalı Piyasada Bulunan Kitapları Taramak

Elinizde bulunan, internet ortamından veyahut kütüphanelerden bulabileceğiniz herhangi bir kitabın içindekiler bölümündeki konu başlıkları sizin yeni yazılar yazmanıza yardımcı olacaktır.

 1. Blog Sayfanıza Soru-Cevap Eklentisi Koymak

Sayfanıza bir forum bölümü koyarak ya da soru- cevap eklentisi ekleyerek gelen sorular üzerinden yakalanacak anahtar kelimelerle sayfanızın popülerlik durumu artış gösterebilecektir. Bu vesile ile sayfanızı ziyaret edenlerden bir bakıma ücretsiz yardım almış bulunmaktasınız. Siz insanların sorusunu cevaplayarak onları bilgilendirirken, insanlar da soru kısımlarına girdikleri anahtar sözcüklerle sayfanızın hit sayısını artırabilir.

 1. Eski Yazıları İncelemek

Şayet bol yazı paylaşana bir blog yazarı ise eski yazılarınıza göz atarak onların güncellenebilirlik durumlarına göz atabilirsiniz. Eski yazınız için belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri Google üzerinden tekrar aratabilir ve alternatif başlıklara yönelebilirsiniz.

 1. Anahtar Sözcük Yelpazesini Geniş Tutmak

Bir makale oluştururken tek bir anahtar sözcük üzerine odaklanmak yerine konu başlığına yakın başka anahtar sözcükleri de kullanabilirsiniz. Diyelim ki anahtar kelimeniz ‘hit artırma’ olsun. Sayfa ziyaretçilerinin bu başlığı başka ne şekillerde aratabileceğini de göz ardı etmemelisiniz. Bununla birlikte ‘site ziyaretçi sayısını artırma, hit artırma yöntemleri, site hitini artır…’ gibi başka anahtar sözcükler kullanmanız da sayfanızın yararına olacaktır.

Anahtar Kelime Analizi Yazımızı Kesinlikle Okuyun

 1. Konunuzla Alakalalı Forumlara Göz Atmak

Başta Google’dan faydalanmak üzere konu ile ilgili forumlara göz atarak insanlar bu konularda ne tür şeyleri merak ediyorlar düşüncesi ile piyasa değerlendirmesinde bulunabilirsiniz.

 1. Sitenize Backlink Sağlamak

Bir web sayfasının başka bir sayfaya vermiş olduğu referansa backlink denilmektedir. Hit arttırmak için sayfanıza başka sayfalardan da link almalısınız. Bu işlemi yapabileceğiniz pek çok platform bulabilirsiniz, ancak bu noktada hangi sitede backlink alacağınız da önem teşkil edecektir.

 1. Dikkat Çekici Başlıklar Girmek

Yazdığınız makalenin, ya da sayfanızın içeriği ne kadar iyi olursa olsun sönük kalacak ve ilgi uyandırmayacak bir başlık kullanmak aleyhinize olacaktır. Başlıklarla birlikte eğlendiren, ilgi ve merak uyandıran, tüm bunları sağlarken bilgi de edinilebilecek özgün makaleler yayınlamanız da oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Seo Uyumlu Makale Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelimenin sözlük anlamı herhangi bir yazıyı en kısa ve de en açık bir biçimde yansıtacak olan sözcük ya da sözcük gruplarına verilen isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Anahtar sözcükler yazılan her türlü makalenin bir bakıma özünü oluşturur diyebiliriz.

Herhangi bir edebi ya da bilimsel makalede anlatılmak istenen ve açıklanmaya çalışılan bir konu muhakkak ki vardır. Bu hususun ne olduğu genel anlamda bir iki cümle ile açıklanmaktadır. Konu başlığı aslında bir yazıya giriş mahiyeti taşımaktadır. Anahtar sözcük ise bu kısmın da kısaltılmışıdır diyebiliriz. Tüm süslü ifadelerin metinden çıkarılıp asıl vurgulanmak istenen sözcüğün geriye kalması durumu da anahtar sözcüğün oluşumudur.

Bunlarla birlikte sayfa ziyaretçilerinin arama motorları üzerinde arama yaparken kullandıkları arama terimleri de anahtar sözcüklerdir. Sayfa sahipleri bu anahtar sözcükler üzerine yoğunlaşarak sayfa içeriklerini ve makalelerini bu kelimeler üzerinden düzenlemektedirler. Web sayfanızı Seo için uyumlu hale getirmeye kalktığınızda ilk duyacağınız sözcükler anahtar kelime seçimi ve optimizasyonu olacaktır.

Anahtar Kelimelerin Temeli

Yeni bir web sayfası açtığınızda ve yeni içerikler girdiğinizde çok az da olsa bir hit almanız mümkündür. Alacağınız hitin büyük bir oranı yazdığınız içeriklerin sadece %5’lik bir kısmından gelebilmektedir. Demek istediğimiz yalnızca yazmış olduğunuz birkaç makaleden hit aldığınızdır. Almış olduğunuz bu hitin nedeni bağlı olduğunuz bölgeyle doğru orantılı olarak aylık aranma hacmi yüksek olacak sözcüklerden dolayı, yazmış olduğunuz makalelerin arama motorlarındaki sonuçlar neticesinde ilk sıralarda yer almasıdır. Yani ilk etapta herhangi bir çalışma içerisine girmeden yalnızca kullanmış olduğunuz anahtar sözcüklerle hit almaya başlamışsınızdır.

İncele  Backlink Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli
Web Sayfanız Hangi Anahtar Kelimeleri İçermektedir?

İlk olarak Semrush sayfasına gidip ekrana sayfanızın ismini yazın ve de arama motoru olarak google.com.tr seçin. Arama kısmına sayfa ismini yazdığınızda ve arama neticeleri ekrana döküldüğünde ViewFull Report kısmını tıklayarak detaylandırabilirsiniz. Bu işlemden sonra ilgili kısma ait detaylar karşımızda olacaktır. Bu bölümde sizi ilgilendirecek olan kısımlar:

 • Keyword: Hangi anahtar sözcüğün hit aldığını gösterir.
 • Position: Arama neticelerindeki sıralamayı gösterir.
 • Volume: Türkçede ‘aranma hacmi’ denilmektedir. Anahtar seçimi açısından oldukça önemlidir. Bu kısım aylık olarak kaç kişinin bu kelimeyi aradığını bize gösterecektir. Kelimelerin aranma şekilleri bir hayli önem taşımaktadır.
Yazılarda ve Sayfalarda Anahtar Kelime Kullanımı

Herhangi bir yazıyı ya da siteyi SEO için uygun hale getirmeye çalıştığımızda anahtar kelime kullanma süremiz bulunmaktadır. Bu duruma meta keywords (hedef kelime) denilmekteydi. 2012 yılına kadar anahtar sözcükler oldukça önemliydi. Ancak artık arama motorları daha akıllı bir algoritmaya sahip hale gelmiş durumda ve içeriğinizde yer alan anahtar kelimeleri kendisi analiz edebilmektedir. Önemli olan içeriklerde anahtar sözcükler kullanırken, ziyaretçilerin nasıl bir arama yapıp sayfanızın içeriğine ulaşacaklarını belirlemeniz olacaktır. Sayfa içeriklerinizi arama motorlarına göre değil de sayfa ziyaretçilerine göre optimize etmelisiniz.

 

Anahtar Kelime Hassasiyeti Nedir?

Anahtar sözcük hedefleme ve de sözcüğün kullanımı oldukça önemlidir ancak fazla anahtar kelime tekrarından muhakkak uzak durulmalı kısaca spam yapılmamalıdır. Çünkü ciddi oranda ceza alabilir ve de aramalardaki sıralamanızı kaybedebilirsiniz. Bir makale içerisinde kullanacağınız anahtar sözcük sayısı mümkün olduğunca 3’ü geçmemelidir.

Makale Nedir?

Makale, bilimsel konularla birlikte siyasal, ekonomik ya da toplumsal konuları açıklığa kavuşturan ya da yorumlayıcı bir niteliğe sahip olan gazete ve dergi yazılarına verilen isimdir. Bu tür yazılar makale yazarlarının şahsi görüşlerini içermektedir. Yazar belirlediği konu ile ilgili olumlu veyahut olumsuz eleştirilerde bulunabilir. Okuyucu kitlesine öneriler sunabilir. Bir şeyi tanıtma ya da herhangi bir konu hakkında bilgilendirme niyeti güdebilir.

Makale yazarları yazılarında genellikle politika, bilim, toplumsal olaylar, dil, kültür vb. yazarın belirleyecek olduğu hususlarda olumlu, olumsuz düşüncelerini, önerilerini ifade eder, dile getirir.

Makale Yazmak İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Makale yazmada ilk olarak dikkat edilecek noktalardan ilki yazılan makalenin okuyucuların dikkatini çekecek mahiyette olmasıdır. İnternet üzerinde çok fazla aranan anahtar kelimeleri kullanıp basit cümleler ile etkili ve de akıcı makaleler yazmak yeni başlayacak olanlar için oldukça ideal bir yöntemdir. Ancak bunun yanı sıra elbette ki makale yazmanın kurallarını da bilmek gerekecektir. Makale yazmak amacıyla, internet üzerinde size ilham olacak oldukça fazla miktarda makale konusu ya da haber bulabilmeniz mümkündür. Sizin istekli ve de yazı bakımından cesur olmanız önünüzü açacaktır. Hata yapmaktan, kötü bir sonuç elde etmekten korkarak cesaretinizi kırmamanız yazı geleceğiniz açısından önemli olacaktır. İyi bir makale yazmak içinse şu noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Makale yazmak için yapacağınız ilk iş iyi bir planlama yöntemi olacaktır. Hızlı bir şekilde yazmak iyi bir makale elde edeceğiniz anlamına gelmemektedir. Özgün bir makale oluşturmak istiyorsanız bu sizin oldukça uzun bir zaman diliminizi kapsayabilir. Bu durum sizi yılgınlığa sürüklememelidir. İnternet üzerinden benzeri bulunan makaleleri okumanız ve incelemeniz bu noktada size epey yardımcı olacaktır.
 • Oluşturacağınız makalenin hangi konu etrafında geçeceği oldukça büyük önem arz etmektedir. Makale konusunu seçerken, öncelikle kendinizin daha sonra okuyucunun keyif alacağı ve ilgi duyacağı mevzuları sıralamanız önemlidir. Yazdığınız makalenin sayfanızın hedef kitlesine uyumlu olması gerektiğini göz ardı etmeyin. Ele alacağınız konunun uzun bir müddet güncelliğini koruması da lehinize olacaktır.
 • Yayınlayacağınız makalenin uzunluğu da önemli noktalardan biridir. Oluşturacağınız makalenin mümkün mertebe 100 sözcükten az olmamasına dikkat edilmelidir. Ancak uzun uzun yazacağınız makalelerin de okuyucunun dikkatinin dağılmasına sebep olabileceğini unutmayın.
 • Makalenizi oluştururken, devlet kurumlarına ait web sayfalarından, dünya çapında tanınmış uzman web sayfalarından, üniversitelere ait web sayfalarından kaynak olarak faydalanmanız lehinize olacaktır.
 • Yazacağınız makalenin anahtar kelimeler içermesi de oldukça önemlidir. Popüler olan anahtar kelimeleri içeren makaleler arama motorlarında daha üst sıralarda yer almakla birlikte daha çok tıklanma sayısına ulaşacaktır. Tespit edilen anahtar kelimeler yazının başlığında metin içerisinde ve de sonuç bölümünde muhakkak yer almalıdır.

Makale Neden Yazılır?

 • Yazılan makaleler ilk etapta ilgi duyduğunuz alanda sizin gelişmenize yardımcı olacaktır.
 • Evinizden belirli web sayfalarına makaleler yazarak para kazanmanız mümkündür.
 • Etkili bir biçimde yazılmış olan makaleler web sayfanızın reklamı açısından da oldukça önemlidir.
 • Web sayfanızda güncel makaleler yayınlamanız sayfanızın ziyaretçi sayısını artırır.

Seo Uyumlu Makale Siparişi

 

Makale siparişi verme hususunda web sayfalarının tercihi ilk olarak güvenilir hizmet verecek ve özgün içerikli makaleler üretecek firmalarla çalışmak olacaktır. Muhtevası kopya olan makalelerden elinden geldiğince kaçınan, bu hususta denetimi elden bırakmayan, belirlenen sözcük miktarına ulaşmak adına tekrara düşmeyen, istenilen konunun dışına çıkmayan, yazım kurallarına dikkat eden ve noktalama işaretlerini yerli yerinde kullanacak olan makale yazım firmaları, sizin adınıza vazgeçilmez olmalıdır.

Web sayfanızda yayınlayacağınız makalenin içeriğinin kalitesi büyük önem arz etmektedir. Kullanılacak olan başlık ilgi çekici ve okuyucuda merak uyandırıcı olmalı, belirlenen anahtar sözcükler makalenin içeriğinin tamamı ile bir uyum içinde olmalıdır. Güncel olay ve konuları yakından takip eden ve teknolojiye uyum sağlayıp makale içerisinde gerekli olan görsel ve işitsel unsurları kullanıp içeriği zenginleştirecek olan firmalar sizi ve de web sayfanızı piyasa rakipleriniz arasından sıyırarak üst sıralara taşıyacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki bir makale içeriğinde yalnızca yazım kurallarına uymak yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra makalede kullanılan dil samimi olmalı ve web sayfasının hedef kitlesini inandırıcı bir biçimde olmalıdır. Bahsettiğimiz bu durum tanıtımı yapılan sayfa, ürün ve de kullanıcıların arasında samimi bir bağ kurulmasına vesile olacaktır.

Vermiş olduğunuz makale siparişleri; web sayfanızın faydası doğrultusunda ve beklentilerinizi karşılayacak nitelikte olmalıdır. Siparişinizi oluşturmadan evvel, makalenizi sipariş vereceğiniz yazım firmasının tanıtım yazısını ve bu firmanın sayfasında yer alan örnek metinleri ayrıntılı bir biçimde incelemek de bu hususta size avantaj sağlayacaktır.

Makale Siparişi Nasıl Hazırlanır?

Makale sunumu ve satışı yapan sayfalar üzerinden istekleriniz doğrultusunda makale siparişi verebilirsiniz ve makalelerinizin takip sürecini yine aynı site üzerinden sağlayabilirsiniz. Web sayfanızda yayınlayacak olduğunuz makaleler, metin yazarlarınca ya da alanında uzman olan içerik yazarları tarafınca hazırlanmaktadır. Web sayfalarında yayınlanmak üzere hazırlanan makaleler SEO uyumlu makalelerdir. Bu tür makalelerin içeriği muhakkak kaliteli ve de özgün olmalıdır. Alanında uzman bir kadro tarafınca kaleme alınan ve konu bakımından benzerlerinden kullanılan üslup tarafınca ayrılıp farkındalık oluşturan makaleler; siparişi oluşturacak olan sayfayı rakipleri içinde sanal ortamda daha üst sıralara taşımaktadır. Makale siparişi, siparişi verecek olan firmanın isteği doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Makaleyi oluşturma esnasında makalenin konusu, başlığı, kullanılacak olan anahtar sözcükler, görsel ve işitsel materyaller göz önünde bulundurulmalıdır. Bununla beraber hazır makale satış kısımları üzerinden makale satın alınabilir ya da aynı biçimde makale satışı da yapabilirsiniz. Makale siparişinin hazırlanması hususunda bir diğer itina gösterilmesi gereken durum da hazırlanacak olan makaleyi istenilen zaman süresince teslim edebilecek olmaktır.

Makale Siparişi Verirken Neleri İletmelisiniz?

Makale siparişi hazırlanırken ilk olarak bu iş için ayıracağınız bütçenizi muhakkak belirtmelisiniz. Talep edeceğiniz makalelerin ne kadar zaman içinde size ulaşması gerektiğini karşı tarafa mutlaka bildirmeli, sipariş tamamlandığı zaman karşı tarafa ödenecek ücretin aktarımı yapılmalıdır. Yazılacak olan makalenin konusunu, anahtar sözcüklerinizin neler olacağını, sayfanızda hitap edeceğiniz ziyaretçi kitlesini, kısacası karşı taraftan beklentilerinizi de makale yazım firmasına iletmiş olmanız gerekecektir.

Seo Uyumlu Makale Yazdırma

Şayet bir web sayfanız var ise sayfanızı diğerlerinden ayıracak, rakip sayfalarınızın önüne geçirecek şey elbette ki kaliteli makaleler yazmak, oluşturmak olacaktır. Arama motorları ile yapılan aramalar neticesinde üst sıralarda yer alacak makaleler size ciddi oranda gelir sağlayabilmektedir. İnternet üzerinde bu işi yapacak pek çok site mevcut haldedir. Fakat önemli olan şey, ticari puanı yüksek olan ve de aynı zamanda güvenilir olan kurumlarla çalışmaktır. Bu tür kurumların kuralları, çalışma sistemleri belirlidir. Şayet doğru kurumu bulursanız size özgü makaleler elde edebilir, elde ettiğiniz içerikleriniz sayesinde rakiplerinizi geçebilirsiniz.

Makalelere Kim, Neden Para Ödemektedir?

Makale yazan kişiler, internet sitesi sahiplerine 100 sözcük, 200 sözcük, 300 sözcük ya da daha fazla sözcük sayısınca farklı konularda, SEO uyumlu makaleler yazıp para kazanabilirler. Yazılacak olan bu makalelerin herhangi bir edebi değerinin olması beklenmemektedir. İnternet sayfası ziyaretçilerinin herhangi bir konu ile ilgili bilgi ararken arama motorlarına yazdıkları kelimeler ölçüt alınarak makaleler oluşturulmaktadır. Söz gelimi sağlık ile ilgili bir makale yazılacak ise, o branşla ilgili o ay içerisinde yapılmış olan, arama motorundaki aramalarda hangi anahtar sözcüklerin kullanıldığı araştırılmakta ve de makaleye yazılan yazının %3’ü oranında bu belirlenen anahtar kelimeler serpiştirilmektedir. Bu sayede arama motorlarının botları kalın, italik ve altı çizili bir biçimde yazılan bu anahtar kelimelere göre sayfaları indekslemekte ve sıralamaya koymaktadır. Bir sayfanın en temel hedefi arama motorlarındaki aramalarda üst sıralarda olmaktır. Böylece sayfanın ziyaretçi sayısı da artacaktır.

Google Adsense, birinci olan sayfalara yerleştirilmek amacıyla verdiği reklam kodları vesilesi ile reklamlara tıklayan sayfa ziyaretçileri arttıkça, sitenin sahibine yüklü miktarda paralar ödemektedir. Misal olarak her gün güncel içerikli makale girişi yapan sayfa sahipleri diğerlerine nazaran çok daha güncel olacakları için arama motorlarının gözünde daha da itibarlı olacaktır. Sayfalar arasında olan tüm rekabet, ziyaretçi çekmek amacıyla yapılmaktadır. Sayfanın ne kadar çok ziyaretçisi varsa o kadar reklama tıklama oranı yükselecektir. Tıklanacak reklamlar da sayfa sahiplerine para kazandırmaktadır. Sayfalara içerik oluşturmak, makale yazarlarınca profesyonel bir şekilde yapıldığı zaman uzun bir süre boyunca üst sıralarda kalabilir.

Makale Yazdırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makale yazarlığı yapacak olan kişilere sayfanız ile ilgili gerekli olan bilgiyi vermeli ve etiketleri tanıtmalısınız. Yaratıcılığın ön planda olduğu makaleler sizi bir adım öne geçirecektir. Gerek imla kuralları gerekse de noktalama işaretlerinin düzgün kullanılması da makalenizin saygınlığını artıracaktır. İkna ediciliği yüksek olan yazılar sayfa takipçilerinize güven temin edecektir. Bunun farklı yolları bulunmaktadır. İçerik yazarlığı esnasında bahsedilen hususu gereksiz detaylara sürüklemek, gereksiz kelime kullanmak gibi hatalar sayfanız ve sizin açınızdan aleyhinize bir durum olacaktır. Okuyucunun ilgisini çekmek ve de okuyucuyu sıkmamak, sayfa ziyaretçilerinin sitenizde daha uzun süre geçirmesini sağlayacaktır. Bu durum da sizin, rakip sayfaları geride bırakma olanağı tanıyacaktır.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ekrem Yüksel Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] […]

Ekrem Yüksel
Ziyaretçi
Ekrem Yüksel

Merhabalar,

Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
Sitenizde ( https://clickolic.com/seo-uyumlu-makale/​​​​​​​ buradan) seo uyumlu makale hizmetimizle ile ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link (http://www.sadeceon.com/Tags/seo-uyumlu-makale) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

Teşekkürler
Ekrem Yüksel
Marketing Specialist
http://www.sadeceon.com
marketing@sadeceon.com

trackback

[…] Haziran 26, 2017 […]