Responsive Ad Area
Clickolic » Seo Uyumlu Hosting Özellikleri

Share This Post

Seo Uyumlu Hosting Özellikleri

Seo’nun temelini oluşturan kullanıcı deneyimi ve hosting birbiriyle oldukça bağlantılıdır. Ayrıca seo uyumlu hostingin teknik özellikleri hosting seçerken dikkat etmemiz gerekenler arasındadır. Bunları daha anlaşılır bir şekilde açıklamak için maddeler halinde yazacağım.

Seo Uyumlu Hosting İçin Tavsiyeler

  • Seo uyumlu hosting seçerken pazarlama kamanyalarından uzak durmak gerekiyordur. Bilmediğiniz bir hostingi almayın adı seo hosting olan her hosting seo hosting değildir.
  • Seo uyumlu hostingin en önemli özelliği hızlı olmasıdır. Hızlı bir hosting kullanıcı mutluluğu demektir. Her şeye hızlı ulaşabildiğimiz ve hızlı tüketebildiğimiz böyle bir dönemde yavaş web sitelerine kullanıcılar tahammül edemiyor. Kullanıcıların tahammül edemediği web sitelerine arama motorları da tahammül edemez.
  • Statik IP oldukça önemlidir. Ciddi bir projeye başladıysanız ciddi bir alt yapıya ihtiyacınız vardır. Bunun için de sadece size özel bir ip önemli bir husustur. Diğer bir ismiyle “dedicated ip” statik ip adresinizi projenizin başında alın.
  • Veri merkezinin bulunduğu lokasyon da seo açısından önemli bir kriterdir. Bu zaten hızı etkileyen bir unsurdur. Belirli bir lokasyona yönelik web sitesine sahipseniz. Bu lokasyona yakın bir veri merkezi seçmeniz sizin için avantajlı olacaktır.
  • Bir çok kişi bu konudan bağımsız görse de SSL yani https de hosting ile alakalı bir kriterdir. Hosting sağlayınız üzerinden hostinginize bağlı aldığını SSL size rakiplerine karşı büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Cloud hostingler özellikle büyük kitlelere hitap eden siteler için oldukça avantajlıdır. Zaten gerek ülkemizde gerekse uluslararası diğer sitelerde bu hosting tipi sık kullanılmaktadır.
  • CDN bir çok platformda kullanılabilen ve web sitelerinizi hızlandıran bir sistemdir. CDN hakkında detaylı bilgiyi başka bir yazımızda vereceğiz ancak bu da yapılacaklar listenize eklensin.

Seo Hostingin Olmazsa Olmazı

Bu azıda seo uyumlu hostingler hakkında bazı bilgiler verdik.  Seo’yu doğrudan veya dolaylı olarak çok fazla değişken etkiliyor. Ama bazıları çok daha fazla önemli benim önem sıramın başında hız var. Öyle ki google da bu konuda web sitesi sahiplerine sürekli yol göstermek için hız testleri çıkarıyor. Siz siz olun hıza önem verin.

İncele  Wordpress Hosting Nedir ?

https://testmysite.withgoogle.com adresinden web sitenizin hızını kontrol edebilirsiniz.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>