Responsive Ad Area
Clickolic » Anahtar Kelime Analizi : Seo için Net Bilgiler

Share This Post

Anahtar Kelime Analizi : Seo için Net Bilgiler

Anahtar Kelime Analizi Neden ve Nasıl Yapılır

 

 İnsanların bilgiye erişim yöntemlerinin değişmesiyle birlikte anahtar kelime kavramı önem kazanmıştır. Önceki yıllarda bir bilgiye ulaşmak için kitaplar gibi kaynaklar değerlendirilirken şu an internet erişimi sayesinden herhangi bir arama motoruna ulaşmak istediğimiz bilginin bir kısmını yazmamız bile yeterlidir. Araştırma esnasında istenen bilgiye ulaşırken kullanılan arama motorlarına anahtar kelimeler yazılmaktadır. İnternet bilgi paylaşımcıları ise paylaşımlarının görünür olabilmesi için anahtar kelime analizini iyi yapmalıdır.

Anahtar kelime analizi nasıl yapılır sorusunun cevabı bu araştırmalar için yapacağımız araçlara ve sabır etmeye bağlıdır. Analitik düşünmek ise sizi diğerlerinin önüne çıkaracaktır. Bu analizler sırasında kelime potansiyelini , zorluğunu ve getirisini iyi hesaplamanız gerekmektedir.

Seo Anahtar Kelime Seçiminde Bunlara Dikkat

 

  • Anahtar kelimeleri tek tek seçmek yerine gruplandırarak seçin.
  • Anahtar kelime gruplarınızı ana kategori ve alt kategori olarak bölün
  • Anahtar kelimelerinizi zorluk sırasına göre sınırlayın.
  • Anahtar kelime seçiminde long tail keyword kullanın.
  • Anahtar kelimeleri seçtikten sonra rakiplerinizin bu anahtar kelimelerdeki çalışmalarına dikkat edin.
  • Bazı durumlarda anahtar kelimeler bazı anahtar kelimeleri içerisinde barındırabilir. böyle durumlarda anahtar kelimeler için çoğunlukla yeni bir başlık yazılması doğru değildir.
LSI Keyword
LSI keywordler yeni nesil seo çalışmaları için oldukça önemlidir. LSI keyword kullanmak yazılarınızın seo başarısını etkileyecektir. LSI keyword araçları bu konuda her zaman doğru bilgi vermiyor. Bu yüzden kendinizin bulması çoğu zaman daha doğru olacaktır.

Anahtar kelime belirlemede dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır. Öncelikli olarak içerik hazırlanacak konu ile ilgili ziyaret edebilecek insanların aratabileceği kelimeler düşünülmelidir. Sonrasında bu kelimeler, anahtar kelime belirleyicisine yazılıp anahtar kelime fikirleri ve aranma potansiyelleri öğrenilir. Çıkan sonuçlar doğrultusunda en çok odaklanacağı düşünülen kelime ana anahtar kelime olarak seçilir. Anahtar kelime seçiminde önemli olan diğer bir unsurda rakiplerin en çok hangi anahtar kelimeleri kullandıklarıdır. Rakiplerin içerikleri incelenmelidir. Arama sonularında rakiplerden daha üst sıralarda çıkabilmek için rakiplerden farklı ve daha işlevsel anahtar kelimeler seçilmelidir.

Long Tail Keyword
Long tail keyword seçimi hızlı ve kolay hit arttırmanızı sağlar kısa anahtar kelimeler başlangıçta oldukça zordur. Seo’ya girişe bu anahtar kelimeler ile başlamanızı tavsiye ederiz.

Doğru anahtar kelime analizi yapmak önemlidir çünkü internetteki bilgi paylaşımcıları içeriklerinin görüntülenmesinin yüksek olmasını istemektedir. Doğru anahtar kelimenin seçilmesi durumunda arama motorunda araştırma yapanların konu ile alakalı anahtar kelimeyi girmeleri durumunda bilgi paylaşımcılarının yazılarına doğru başarılı bir yönlendirme olacaktır. Söz konusu içeriğin okuyucular tarafından anlaşılır ve akıcı olmasıda çok önemlidir.

İncele  Ukrayna iPhone 6 , 6s , 7 Plus Fiyatları

Seo hakkında daha detaylı bilgiler soru ve cevaplar için seo tartışma grubumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelime Datanızı Keywordtool ile Güçlendirin

Son günlerde popülerliği artan anahtar kelime araçlarından biri keywordtool.io bu araç sayesinde aklınıza gelmeyen ancak insanlar tarafından aranan anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Bu araç anahtar kelime tavsiyesinde ücretsiz hizmet veriyor ancak anahtar kelimelerin aranma hacimleri için premium paket almak zorundasınız. Bu hizmet ise oldukça tuzlu

Yazımız sürekli geliştirilmekte ve güncellenmektedir. Diğer editörlerin yazılarıda bu konuda size bilgiler sunabilmektedir. Zaman kaybetmeden bu yazılarada göz atabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir