Responsive Ad Area
Clickolic » Ölümsüzlüğü Vaadeden Şirket Alcor

Share This Post

Ölümsüzlüğü Vaadeden Şirket Alcor

Amerika Birleşik Devletlerin’de insanlara ölümsüzlüğü vaadeden bir şirket;

Alcor Life Extension Foundation

İnsanoğlunun varlığından bu yana doğada baş edemediği en büyük problem olan ölüm de artık çözülmeyi bekleyen sorunlar arasında girdi. Bilim insanlarının ekseriyeti bu durumun kontrol altına alınabileceği yönünde. Eğer yapı taşımız olan hücrelerin diline tam olarak hakim olabilirsek, onların yaşlanmalarını engelleyebilir, hatta gençleştirebiliriz de. Bu şirketin temel prensibi, “dondur, beklet, canlandır” olarak çalışıyor. İlk önce şirket ile bir anlaşma yapıyorsunuz. Ölü bedeniz, hücreleri deforme olmadan alıyorlar. Damarlarınızdaki tüm kanı çekipi içerisinde özel bir sıvı dolduruyorlar. Bu işlemin yapılma sebebi, eğer vücudunuzda kan varken doldurulsanız, hacmi büyüyen kan sıvısı hücrelere geri dönülmez bir şekilde hasar veriyor. Onların sizin damalarınıza koyduğu sıvı ile birlikte donduruluyorsunuz. Sonrasında dondurulup, bekliyorsunuz. Ama Neyi? Bilimin sizi diriltebilecek bir noktaya geldiği güne kadar.

Şu anda kaç kişi donuk vaziyette bekliyor?

Alcor şirketinin bünyesinde bilinmeyen bir gelecek tarihinde diriltilmeyi ya da “uyanmayı” beklemek üzere 250 kişi bulunuyor. Şimdiden öldüğünde dondurulmak isteyen kişi sayısı 1000’i geçmiş durumda. Hatta bunların içerisinde Türkiye’den bile var; Çerkez Ethem’in yeğeni Güner Kuban

Her ne kadar tekrar geri getirilmek için milyon dolarlar harcamış insanlar olsa bile, bekleme anında olası bir çok politik, felsefesi sorun beraberinde gelebilir. Neticide hiç bir devlet, kurum, anlaşma sonsuz değildir. Bu süreçte fişiniz çekildiğinde hak talep edebileceğiniz bir durumda da değilsiniz.

Olası riskler neler olabilir?

-Hukusal olarak ölü kabul edildiğiniz için dirildiğinizdeki mülkî haklarınız belirsiz durumda.

-Gelecekte dondurulmuş bedeninizi geri getirebilecek teknoloji hiç var olmayabilir.

-Hafıza, bilinç gibi kavramların beyindeki tam konumu saptanamadığı için, diriltildiğinizde nasıl bir karakter yapısına sahip olacağınız bir muamma.

İncele  Frenkans Birimi Hertz Nedir ?

-Amerika Birleşik Devletlerine açılan bir savaş sonucu enerji problemi ortaya çıkabilir, sizi donuk tutmak için sağlanan enerji kesintiye uğrayabilir. Bu durumun da geri dönülmez sonuçları olabilir.

Öngörülen diriltme tarihi;

Şu an için Cryonics olarak adlandırılan şirketlerin öngördüğü diriltme tarihleri 2030 ile 2050 arasında. Süre oldukça yakın gözükse de bu, daha fazla müşteri bulmak için söyledikleri bir kandırmaca olabilir. Herşeye rağmen insanların içerisinde düştüğü “ölüm sorunu” için yapılan bilimsel araştırmalar devam ettikçe, bu sorunun üstesinden gelmek sanıldığından daha basit olabilir. Unutmamak gerekir ki, bundan 200 yıl önce birbirlerine 500 km uzaklıktaki iki insanın görüntülü olarak küçük bir cihazdan konuşabileceğini söyleseniz, size şizofren teşhisi koyabilirlerdi. Oysa şimdi biliyoruz ki, görüntülü konuşmak hiç de doğa üstü güçlere ihtiyaç duymadan yapılabilecek basit bir frekans alış-verişi.

Eğer siz de bu ölümsüzlük fırsatından yararlanmak istiyorsanız ve yeterli ingilizceye sahipseniz, alcor.org‘u ziyaret edebilir, sıkça sorulan sorular kısmından ya da teefon numaralarından daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ölümsüzlükler dileriz! 🙂

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir