Responsive Ad Area
Clickolic » Odessa’da Kaç Gün Kalınır ? Nerelere Gidilir ?

Share This Post

Odessa’da Kaç Gün Kalınır ? Nerelere Gidilir ?

Odessa Ukrayna’nın en turistik şehirlerinden birisi lakabı ise Ukrayna’nın Annesi. Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan Odessa’da ortalama olarak bir turist kaç gün kalır ve nerelere gidebilir.Sizler için güzel bir liste çıkardık.

Odessa’da 1. Gün

Odessa’da ilk günü insanlar genellikle şehir merkezini keşfederek geçiriyor. Odessa turistleri ağırlıklı olarak merkezde bulunan otellerde kalıyorlar. Bu da yürüyerek bir şehir keşfi için oldukça güzel bir fırsat doğuruyor. Odessa’nın harika mimarisini izleyerek geniş sokaklarda kaybolmak isteyebilirsiniz. Bu oldukça eğlencelidir. Odessa’da merkezde hem biraz dinlenmek hemde şehri ve insanları daha iyi gözlemleyebilmek açısından şehrin en kalabalık ve en eğlenceli caddesi olan Deribasovskaya caddesinde biraz mola verebilirsiniz. Bu cadde yaklaşık 500 metre olup çok güzel cafe ve restoranları barındırmaktadır. Ayrıca bir kaç tanede Türk Restoranı bulunmaktadır.

Odessa’da 2.Gün

Odessa’da ikinci günü şehir merkezindeki Turistik yerleri ve müzeleri gezerek geçirebilirsiniz. Burada bir çok butik müze bulunmaktadır. Bunlardan en çok sevdiğim yılan müzesidir. Dünya’nın bir çok coğrafyasından gelmiş canlı yılanlar akvaryumlarda ziyaretçilerini bekliyorlar. Bu müzeye girişte oldukça uygun fiyatta

Müze’nin yakınlarında yürüme mesafesinde Odessa kartpostallarını süsleyen tiyatro binasına da 2.gün gidebilirsiniz. Tiyatro binası zaten merkezde bir çok caddenin çıktığı ve Odessa’da gezerken bir çok kez rastlayacağınız bir bina. Bu bine akustik açıdan Dünya’nın en iyi 2. Opera Tiyatro salonuymuş. Küçük bir ücretle harika iç tasarımını da izleyebiliyorsunuz.

Tiyatro binasından çıktığınızda güzel bir yürüme yolu sizi bekliyor. buradan denizi ve limanı görebiliyorsunuz sağınızda uzun bir park uzanıyor bir kaç yıl önce İstanbul Belediyesi tarafından peyzajı üstlenilen bu parkın adı İstanbul Parkı İstanbul parkı halkın çok sevdiği ve burada zaman geçirdiği güzel bir park

İncele  Ukrayna Çiçek Siparişi

İstanbul parkının bittiği yerde Odessa’nın simgelerinden biri olan tarihi potemskin merdivenleri başlamaktadır. Bu merdivenler de oldukça popüler ve kesinlikle fotoğraf çekilecek bir merdivendir. İsmini potemskin zırhlısından almaktadır.

Odessa’da 3.Gün

Odessa’da üçüncü gününüze biraz dinlenerek ve kendi tarzınıza uygun rus mutfağı veya dünya mutfağı lokantalarını gezerek başlayabilirsiniz. Rus mutfağına fazlasıyla alıştım ve bir çok yemek türünü beğeniyorum. Bu yemek keşfinizi Arkadia bölgesinde yapabilirsiniz. Ayrıca burada plaja gidebilir ve Karadeniz’in soğuk ve serinletici denizini deneyebilirsiniz. Deniz kesinlikle tehlikeli değil. Çünkü dalgakranlar var bu suyun sıcaklığını da stabil tutmaya yarıyor. Veya yine arkadia sahilde bulunan ibiza beach club‘da kendize bir şezlong kiralayarak hem havuzun hem de denizin tadını çıkarabilir yeni arkadaşlar  edinebilirsiniz.

Bu günün akşamında da sakın Arkadia’dan ayrılmayın Arkadia’da gece kululeri Dünya’da gördüğüm en güzel gece kulupleri arasında yer almaktadır. Burada uygun fiyatlar ile eğlencenin dibine vurmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Burada 2 büyük gece kulubü bulunmaktadır. Bunlar Ibıza ve Itaka bu kulupler diğerlerine göre biraz pahalı da olsa oldukça uygun fiyatlı ve eğlencelidir.

 

Odessa’da 4.Gün

4.gün şehirden biraz uzaklaşma zamanı geldi. Bunun için en uygun gezilecek yerlerden biri Katakombi. Katakombi aslında şehrin dışından şehrin içlerine kadar uzanan tüneller. Bu tüneller 2. dünya savaşı sırasında açılmış tüneller içleri inanılmaz derinliklere ulaşan ve şehrin neredeyse tamamını kaplayan bir yapıya sahip. Geçmiş zamanlarda bir çok kayıp ve ölüm vakasından dolayı şu anda sadece belirli kontrollü bölümleri gezgin ve turistlere açılmış durumda. Burayı da kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir