Responsive Ad Area
Clickolic » Odessa Nasıl Bir Şehir ? Gidenlerden Yorumlar

Share This Post

Odessa Nasıl Bir Şehir ? Gidenlerden Yorumlar

Ukrayna’ya kimlikle gidilmeye başlamasıyla beraber Ukrayna’nın ve Odessa’nın da popülerliği artmaya başladı. Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olan odessa hakkında çok fazla sorular gelmeye başladı. Nasıl bir şehir bu Odessa ?

odessa

Odessa’da tarihi ve güzel mimariye sahip bir çok bina bulunmaktadır.

Neden Odessa Bu Kadar Popüler ?

Ülkemizden en çok ziyaret edilen şehirlerden birisi Ukrayna’nın liman kenti , Kendi deyimlerine göre Anne Odessa. Evet bu şehir gerçekten çok güzel bir şehir Bunun bir çok sebebi var. Bunları sizlere madde madde anlatmak istedim. Neden Odessa ve Odessa nasıl bir yer ?

  • Odessa Ukrayna’nın incisidir. Ukrayna’nın en önemli özelliklerinden biri muhteşem denizidir. Tipik bir karadeniz gibi görünsede çok güzel bir plajı vardır.
  • Odessa çok sakin bir şehir olup insanları oldukça sıcak kanlıdır. Bu özelliği ile ülkemiz insanlarını çok da aratmazlar. Tabiki kültürel olarak bazı farklılıklarımız olsa da Odessa insanı kolay iletişim kurulacak insanlardır.
  • Odessa’yı kırsal bir şehir olarak düşünmemek gerekmektedir. Ukrayna’nın bütün şehirlerinde bulabilceğiniz fırsatları Odessa’da bulabilirsiniz.
  • Odessa benim gözlemlerime göre kışları oldukça soğuk yazları ise hemen hemen Türkiye ortalamasında sıcaklığa sahip bir şehirdir. Çok fazla bunaltıcı bir havası olmasa da oldukça sıcak yazlar yaşanmaktadır.
  • Odessa’da deniz sıcaklığı bizim güney bölgemize göre daha düşüktür. Yani su biraz daha soğuktur. Ama olsun bekleyince alışıyorsun 🙂
  • Odessa oldukça ucuz bir şehirdir. Özellikle eğlence için oldukça ucuzdur. Rahat bir hayata çok yüksek paralar harcamadan ulaşabilirsiniz. Güzel bir tatilide yapabileceğiniz en ekonomik şehirlerden biridir.
  • Odessa’da 24 saat ulaşım toplu taşıma ile mümkün değildir. Ancak toplu taşıma kolay ve ucuzdur. Önemli bir eksik olarak da toplu taşıma araçlarının eski olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında taksi bulmak kolay ve taksilerde ucuzdur.
  • Odessa aynı zamanda güzel bir tarih mirasına sahiptir. Osmanlı zamanındaki ismi Hacıbey olan bu şehrin sovyet zamanından da bir çok yapısı bulunmaktadır. Eğlencenin yanında kültürel olarak da çok fazla fırsat bulabilirsiniz.
  • Odessa yazları apayrı bir hal almaktadır. Arkadia bölgesinde yaz aylarında açılan gece clubleri dünya’nın bir çok yerinden misafirlerini ağırlıyor. Bu gece kulupleri oldukça lüks eğlenceli ve bir çok ülkeye göre oldukça uygun fiyattadırlar.
odessa merdivenleri

Odessa merdivenleri odessa’nın şehir merkezinde bulunan ve oldukça popüler olan yerlerden biridir. Görsel Kaynağı: Wikipedia

Odessa Hakkında Yorumlar

Odessa hakkında yorumları sizler için derledik. Sizde yorumlarınızın burada gösterilmesini istiyorsanız. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı
Odessa çok güzel bir şehir. Ukrayna’nın hemen hemen bütün şehirlerini gezdim odessa gibisini görmedim. Kendisine aşık bırakan bir şehirdir. Hemen bu şehri keşfedin. Bu arada söylemekte fayda bu şehre ilk kez gelirsiniz ancak hiç bir zaman son olmaz
Hakan
Odessa her zaman aklımda kalacak bir şehir. 30 yıllık ömrümde yaşadığım kadar güzel olayı 2 yılda Odessa’da yaşadım. Bazı konularda sıkıntılar çektiğimde oldu ancak Odessa’ya iyi ki gelmişi diyorum.
Mustafa Odessa
Odessa’da Üniversite okudum şu anda yüksek lisansımı yapıyorum. Hayatımın sonuna kadar burada yaşayabilirim. Bu şehirdeki en büyük dezavantaj para kazanmanın İstanbulda olduğu kadar kolay olmamasıdır diyebilirim.
Buğra
Dünya’nın en güzel kızları ukrayna’da ukraynanın en güzel kızları Odessa’da diye boşuna dememişler harika bir şehir herkesin gitmesini tavsiye ederim. Ancak iyi bir arkadaş çevresi edinemezseniz biraz canınız sıkılabilir. Ama arkadaş edinme çok kolay

Odessa’da Eğlence

odessa eğlence

Odessa’ya ülkemizden en çok eğlence , eğitim ve iş için ziyaretler gerçekleşmektedir. Eğlence ülkemiz insanlarına fazlasıyla hitap etmektedir. Hem güzel insanlarıyla güzel bir plaja sahip hem uygun fiyatlar hemde muhteşem eğlence kültürüyle giden herkesi kendine hayran bırakmakta ve tekrar gelme planları yaptırmaktadır.

İncele  Ukrayna Araba Markaları

Odessa En Beğendiğim Gece Kulupleri : Sadece yazları açık olan ibiza ve itaka en beğendiğim gece kulupleridir. Deniz kenarında serin bir gece eğlencesi için harikadır. Ukrayna’nın ve Rusya’nın en popüler şarkıcılarına da ev sahipliği yapan bu mekanları herkese tavsiye ediyorum.

Odessa’nın En Güzel Yanı: Ben sakinlik arayan biriyim. Sakin bir şehir dinlenmemi ve stres atmamı sağlıyor. Odessa’nın sakinliğini çok seviyorum. Sadece az insan olması değil şehrin geniş ve dümdüz olması beni rahatlatıyor.

Odessa’nın En Sevmediğim Yanı: Şehir merkezi dışında sokaklarda aydınlatma sorunu var artık alıştım ama ik gittiğimde biraz ürpertici olabiliyordu. Birde yazın toplu taşıma biraz sıcak olabiliyor. Araçlar çok eski.

Meşhur Odessa Potemkin Merdivenleri

Odessaya giden havayolu firmaları sorusunu ve cevapalarını okuyarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Yazar: Çağrı Güngör

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir