Responsive Ad Area
Clickolic » n11 mi Hepsiburada mı ? Gittigidiyor mu ?

Share This Post

n11 mi Hepsiburada mı ? Gittigidiyor mu ?

E-ticaret Yapabileceğiniz Siteler

Günümüzde e-ticaret, internet ortamında en çok para kazandıran sektörlerden bir tanesidir. Bunun sebebi hem satıcı hem de alıcı için birçok avantajlar bulunmasıdır. Bir e-ticaret siteniz olmasa bile, farklı firmalar aracılığı ile ürünlerinizi satabileceğiniz siteler hakkında bilgi topladık. Sıraladığımız siteler, bir gün içerisinde yüzbinlerce kullanıcını ziyaret ettiği, bir o kadar müşterinin de ürün satın alımı yaptığı platformlardır. İşte o sitelerden bazıları;

Gittigidiyor Üzerinden Satış Yapmak

gittigidiyor satışGittigidiyor, Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesidir desek yanlış olmaz herhalde. İçerisinde hemen her kategoriden ürün bulmanız mümkün olmakla birlikte, büyük anlamda fiyat rekabeti de söz konusudur. Bu açıdan satıcılar deyim yerindeyse birbiri ile yarışmaktadır. Gittigidiyoru en çok tercih edilen e-ticaret sitesi yapan şey, hem müşteri hem de satıcı açısından güvenilir bir sisteme sahip olmasıdır. Ürün, alıcıya tam anlamıyla aktarılmadan ve kontrol edilmeden bir havuzda tutulur. Eğer alıcı kişi, ürünün sorunsuz olduğuna karar verirse site üzerinden “onay” verir. Bu onay gerçekleştikten sonra para, gittigidiyor havuzundan satıcı hesabına aktarılır. Ayrıca onay vermeyen üşengeç müşteriler için de sistem basittir. Eğer kargo teslimatından sonra 3 güç içerisinde onay verilmezse, para yine satıcıya aktarılır. Gittigidiyor.com’da ürün satmanın avantajı, çok fazla müşteri kitlesine sahip olmanızdır. Ayrıca gittigidiyor tüm ürünlerini, google adwords aracılığı ile tüm Türkiye’ye reklam eder. Dolayısıyla ürünü satma olasılığınız bu sayede artmaktadır. Gittigidiyorda dükkan açmanız için çok fazla prosüdür de gerekmemekte. Hemen siteye üye olup, sizden istenen bilgileri girebilir ve satış yapmaya başlabilirsiniz. Tek dezavantajı, komisyon oranının diğer sitelere nazaran yüksek olması diyebiliriz. Ancak satış hacminizin daha yüksek olacağını da hesaba katmanız gerekiyor.

n11 Üzerinden Satış Yapmak

N11.com’da tıpkı Gittigidiyor gibi bir sisteme sahiptir. Özelliklerine bakacak olursak birçok alanda ortak prodüsür uyguladığını görebiliriz. Yine müşteri hacmi konusunda satıcılar için pozitif nitelik taşımakta. N11.com yalnızca google adwords ya da facebook reklamları değil, aynı zamanda televizyon, radyo gibi geniş kitlelere hitap edecek şekilde de reklam politikaları gütmektedir. Ayrıca müşteriler için oluşturduğu kupon kodları, n11’i diğerlerinden ayıran avantajlı bir özelliği. N11’in satıcı için negatif yönlerine gelecek olursak, dükkan açmanın biraz daha bürokratik oluşudur. Güncel faaliyet belgesi, ortaklık sözleşmesi, vergi levhası ve firmanız hakkında istedikleri diğer bilgileri toplayıp adreslerinize postalamanız gerekiyor. Ancak bu prosüdürler sizi korkutmasın, eğer tüm şartları yerine getirebiliyorsanız, dükkanınız kolay bir şekilde açılıyor. Komisyon oranları ise üründen ürüne değişiklik gösterse de, %5 ve %10 arasında olduğu söylenebilir. Daha spesifik ürünler için daha yüksek ya da daha az komisyon oranları ile karşılaşabilirsiniz. Ancak N11.Com, e-ticaret siteniz olmasa da yüklü miktarda kazançlar elde edebileceğiniz bir platform özelliğini daima taşıyor.

İncele  E-Ticaret'in Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?

Hepsiburada Üzerinden Satış Yapmak

Mağaza açmanın tamamen ücretsiz olduğu bir diğer büyük e-ticaret firması ise hepsiburada.com’dur. Müşteri hizmetleri departmanı da tamamen sizin için onlar tarafından karşılanıyor ve siteye ürün ekleme, pazaryeri gibi işlemler için danışmanınız konunumda oluyorlar. Ayrıca tüm diğer sitelerde olduğu gibi taksitli satış gibi seçenekler sizi ilgilendirmiyor. Ancak hepsiburada’nın bu sisteme diğerlerinden daha sonra geçtiğini unutmayın. Bu açıdan, dükkan yönetiminde diğerlerinden daha tecrübesiz bir firma olduğu da gerçektir. Ancak herşeye rağmen, Hepsiburada.Com’un Türkiye’nin ilk e-ticaret firmalarından biri olduğu gerçeği de değişmiyor.

Ürünlerinizi sorunsuzca satabileceğiniz başka e-ticaret firmaları da elbette bulunuyor. Ancak bu yazımızda, Türkiye’nin devlerini konu aldık. Bir diğer makalede, düşük komisyon ve makul düzeyde müşteri potansiyeli olan siteleri de tanıtacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>