Responsive Ad Area
Clickolic » Maun Ağacı Tesbihi Nedir ? İnan Tesbih Açıkladı

Share This Post

Maun Ağacı Tesbihi Nedir ? İnan Tesbih Açıkladı

Maun Ağacı Tesbihi Nedir ?

Sağlam ve dayanıklı bir ahşap türü olan Maun, on sekizinci yüz yılın başlarından itibaren birçok çeşitli aksesuar yapımında kullanılmıştır. Bu aksesuarlardan bir tanesi de tesbihler olmuştur. Maun çeşitli koyu renkli ağaçlara verilen genel bir addır. Bu ad ise kaynağını “Swietenia Mahogani” ağacından üretilen tahtadan almaktadır. Böyle olması bu ağacın kapsamını ve kullanım alanını çok daha fazla genişletmiştir.

Çok uzun boylu olan maun ağaçları, çok sert ve parlak, kırmızı renkte kerestesi olan bir ağaç türüdür. Büyük salkımları ve tüyümsü yaprakları vardır. Aşırı sert ve damarlı bir yapıya sahip olan maun ağacının ham hali, sarıya çalmaktadır. Bu sert yapısı yüzünden oymacılık sektöründe sıkça kullanılan bu ağaç, sağlamlık konusunda bir kayadan farksızdır.

Tesbih yapımında ise, iyi işlenebilmesi, sert olması ve sahip olduğu rengi onu aranan malzeme haline getirmektedir. Cilalanabilmesi ve zamanla biçimini değiştirmesi maun ağacını tesbih sektöründe benzersiz kılmaktadır. Sertliği ve sağlamlığı ise ayrı bir tercih nedenidir. Maun Ağacından yapılan tesbihlerin genellikle koyu renkli olanlar çok rağbet görmektedir. Bunun sebebi ise halk arasında süregelmiş olan koyu renkli olanlarının daha iyi olduğu inanışıdır. E-ticaret sitelerinde bunları bulabilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz güvenilir e-ticaret sitesi ise İnan Tesbih

Maun ağacının yetiştiği ve bulunduğu bölgeleri sayacak olursak, Türkiye’de bulunmadığını söyleyerek başlayabiliriz. Amerika ve Afrika kıtalarının yanı sıra, Hindistan dolaylarında da sıkça rastlanmakta ve yetişmesi için koşullar bulunmaktadır.

İncele  BMW 2002 Turbo Efsane Modelin Özellikleri

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir