Responsive Ad Area
Clickolic » Iyzico : Kobiler E-Ticaret’e Girmeli

Share This Post

Iyzico : Kobiler E-Ticaret’e Girmeli

 

Türkiye’nin en popüler ve en büyük ödeme sistemi altyapılarından birine sahip olan iyzico’nun COO’su Orkun Saitoğlu e-ticaret ve kobi girişimciler hakında açıklamalar yaptı.

“Türkiye’de KOBİ’lerin yüzde 1,7’si dijital ticaret yapıyor. Bu oran süratle artmalı”

Saitoğlu, şu anda 17 binden fazla üye, 350 binden fazla alt üye iş yerine hizmet verdiklerini kaydetti. Saitoğlu, yeni ürünleri iyziLink sayesinde bireysel satıcıların satışlarının yüzde 47’sinin yurt dışına yaptığını aktardı.

Iyzico yurtdışında’da gittikçe popülerleşmeye başladı. Türkiye2nin en büyük dijital yatırımlarından olan bu sanal pos yakın zamanda uluslararası sahnede daha fazla rol oynamaya çalışıyor. Orkun Saitoğlu bu konuda da açıklamalar yaptı.

Türkiye’de KOBİ’lere ve e-ticaret sektörüne sundukları çözümleri Doğu Avrupa’ya taşımayı hedeflediklerinin altını çizen Saitoğlu, odaklandıkları ülkeleri  Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Litvanya, Letonya, Romanya, Polonya, Slovenya, Slovakya, Yunanistan ve Macaristan olarak sıraladı. Saitoğlu, bu ülkelerde yetersiz olan ödeme altyapısını güçlendireceklerini sözlerine ekledi.

 

İncele  Enpara.com Alternatifleri Ücretsiz Şubesiz Bankacılık Hizmetleri

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir