Responsive Ad Area
Clickolic » Gül Ağacından Tesbih Nasıl Yapılır ?

Share This Post

Gül Ağacından Tesbih Nasıl Yapılır ?

Gül Ağacından Tesbih Nasıl Yapılır ?

Gül ağaçları, hepimizin yaygın olarak bildiği güller ile alakası olmayan bir ağaç türüdür. Tropikal iklime özgü bir yaşam alanında yetişen bu ağacın, ilk kez işlenmesi on dokuzuncu yüz yılın başlarına gelmektedir. İlk kez İngiliz marangozlarının mobilya üretimi için işlemeye başladığı bu ağaçlar, bu sektörün vazgeçilmez ham maddesi olmuştur. Gerek dayanıklı yapısı, gerekse de kolay işlenebilir gövdesiyle tesbih ustalarının kullanım alanına girmeyi başarmıştır. Mobilya ve tesbih yapımının yanı sıra, gitar ve gitar sapının yapımında da kullanılmaktadır. Bu denli çok kullanım alanı olan bu kıymetli ağaç, birçok sektörün vazgeçilmezidir gül ağacı tesbih.

Yaklaşık otuz metre boya ulaşabilen gül ağaçları, iki veya iki buçuk metre en genişliğine de ulaşabilmektedir. Bu denli bir cüsseye sahip olması bu ağacı çok kullanışlı hale getiriştir. Daima dört mevsimde yeşil kalan bu ağaç kırmızı, pembe ve mor renklerde de karşımıza çıkabilmektedir. Hafif bir tür olan bu gül ağaçları, ahşap tesbih yapımında çokça kullanılmaktadır. İp kesmeme özelliğine sahip olması ise bu ağaç türünü diğer rakiplerinin çok daha önüne geçirmektedir. Sahip olduğu bu özellikler ve kolay temin edilebilir olması, gül ağacını tespih piyasasında ki ham maddeler arasında en çok tercih edilenlerden olmasını sağlamıştır.

Gül ağacının en çok rastladığı bölgeler: Brezilya, Ekvator, Peru, Surinam, Kolombiya, Venezuela gibi Güney Amerika olarak sıralanabilir.

Kaynak: İnan Tesbih

İncele  Kuka Tesbih Nedir ? Nasıl Kararır - İnan Tesbih Açıkladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>