Responsive Ad Area
Clickolic » En İyi ve Orjinal Matcha Çayı Markası Hangisi ?

Share This Post

En İyi ve Orjinal Matcha Çayı Markası Hangisi ?

Matcha çayı son günlerde popüler olan çay türlerinden biridir. Popüler olmayı da hakediyor. Bir çok uzman ve araştırma da da oldukça faydalı olduğu konusunda araştırmalar var. Kısaca bu araştırmalar hakkında bilgi verecek olursak.

https://www.123helpme.com/search.asp?text=green+tea

Matcha Çayı her ne kadar günümüzde popüler olsa da aslında binlerce yıllık tarihe sahip bir çaydır. Matcha çayı aslında bildiğimiz yeşil çay ile aynı bitkinin çayıdır. Matcha çayının yeşil çaya nispeten pahalı olması ve daha faydalı olmasının sebebi ham halinden matcha haline gelene kadar geçen süreçtir. Matcha çayı gölgede kurutulur ve damarlarından arındırılır. Sonra da toz haline getirilir.

Çok daha zengin bir aroma ve faydaya sahip bu çay tabiki yeşilçaya göre biraz daha pahalı. Bu da bazı kurnazların aklını kurcalayabiliyor. Piyasa da fazlasıyla matcha çayı içerisine yeşilçay , nane , kiraz kabuğu gibi ürünler katılmış çay var. İnsanların zevki ve beklentilerini yerle bir eden bu markalardan kaçınmak gerekiyor.

O Zaman En Güzel Matcha Çayı Hangisi ?

 

1- Matchai Premium

Bir kaç farklı matcha çayı kullandım. Bunlar arasında sağlam internet reklamı verenler ve dev markalarda var. Kullandığım ve en çok beğendiğim Matcha çayı, Türk bir marka olan Akay Kozmetik firmasının üretmiş olduğu Matchai isimli çay bence gerçekten oldukça lezzetli . Benimlemi alakalı bilmem ama bende rahatlatıcı bir etki de bıraktı.

Bunun dışında denediğim ve fena değil diyebileceğim bir kaç marka daha var . Lipton’un çayı güzel. Ukrayna’da içmiştim. fiyat performans olarak gayet yerinde. Türk markalarından da Arifoğlu firması da güzel çay yapmış

İncele  Panik Atak Belirtileri

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
serap Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
serap
Ziyaretçi
serap

Matchai çayı çok başarılı bende beğendim. Ancak uzun süreli etki sağlayacak mı görecez 1 buçuk aydır kullanıyorum şimdilik etki görmeye başladım.Özellikle yürüyüş yaparsanız daha iyi