Responsive Ad Area
Clickolic » Elma Ağacı Tesbih – İnan Tesbih İlginç Modeller

Share This Post

Elma Ağacı Tesbih – İnan Tesbih İlginç Modeller

Elma Ağacından Tesbih Yapılır mı ?

Dünyada en yaygın olarak bulunan meyve olan elmanın, yetiştiği ağaçtır. Bu ağaç hem yetiştirilmesi bakımından, hem de kullanım alanları bakımında çok kullanışlı bir ağaçtır. Anavatanı Asya Bölgesi olan elma ağaçlarının yirmi beş adet türü, yaklaşık altı bin adet kadar da çeşidi bulunmaktadır. Bu kadar yaygın olarak bulunan bu ağacın tesbih sektörüne ham madde olması çok doğaldır. Hem maliyet bakımından, hem de kolay temin edilebilirlik bakımından diğer rakiplerinin çok önünde olan elma ağacı, tesbih sektörünün vazgeçilmez ham maddelerinin bulunduğu listede ilk sıralardaki yerini, çoktan almıştır. Türkiye’de ise tıpkı dünyadaki gibi kolay yetişmesi ve pek çok bölgeye uyum sağlaması bu ağacı gıda sektörü başta olmak üzere, tesbih sektörünün de vazgeçilmezi haline getirmiştir. E-ticaret siteleri üzerinden bu tarz tesbihler almak mümkündür.

Boyları yedi ila sekiz metrelere kadar ulaşabilen elma ağaçları, türlerine göre koyudan pembe rengine kadar değişen gövdeleriyle muazzam bir çeşitlilik sunmaktadır. Dallarını, meyve dalı, odun dalı ve obur dalları olmak üzere üç grup içerisinde incelemekteyiz. Tür farklılıklarının tespiti ise kabuk kısmının kalınlığı ve rengi ile tespit edilmektedir. Bu tespitin sağlanmasıyla, tesbih yapımında kullanılacak malzemeler de ayırt edilmiş olur.

Türkiye’de bu elma ağaçları özellikle Kuzey Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz başta olmak üzere, ülkenin pek çok çeşitli bölgesinde yetişebilmektedir. Tüm dünyaya bu bölgeden yayıldığı tahmin edilmektedir.

Kaynak: www.inantesbih.com

İncele  Tesbih Nasıl Yapılır ?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir